Wiele zdecentralizowanych aktywów finansowych (DeFi) wzrasta pomimo obecnej stagnacji Bitcoina.

Bitcoin spada o około 10% i ponownie testuje poziom wsparcia 30 000 USD

W tym tygodniu, gdy Bitcoin spada o około 10% i ponownie testuje poziom wsparcia 30 000 USD, natywny token protokołu pożyczkowego opartego na puli Alpha Finance (ALPHA) wzrósł o 104% według CoinGecko.

Tymczasem zdecentralizowany protokół pożyczkowy Aave wzrósł o ponad 45%. Składnik aktywów naładował się do przodu, aby stać się 15. największym składnikiem aktywów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej i jest notowany na poziomie 289,44 USD w czasie pisania, według CoinGecko.

BarnBridge (BOND), protokół zaprojektowany w celu podzielenia możliwości inwestycyjnych kryptowalut na pule o różnych poziomach ryzyka, wzrósł o prawie 75% w ciągu ostatniego tygodnia. 219. miejsce wśród kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej jest notowane na poziomie 49,47 USD w momencie pisania tego tekstu.

Token zarządzania zasilający najpopularniejszą zdecentralizowaną giełdę Uniswap (UNI) jest obecnie 13. największym aktywem kryptowalutowym pod względem kapitalizacji rynkowej. Po wzroście o 67% w ciągu ostatnich siedmiu dni, jest obecnie notowany na poziomie 15,06 USD.

Google Trends, które pozwala użytkownikom ocenić popularność terminu na podstawie ilości razy wyszukiwanych haseł, sugeruje, że ogólne zainteresowanie wyszukiwaniem zdecentralizowanej wymiany stale rosło w styczniu, wskazując na rosnący poziom zainteresowania rynkiem DeFi w ogóle.

Które dobrze radzi sobie w tym tygodniu jest MIR

Kolejnym aktywem, które dobrze radzi sobie w tym tygodniu jest MIR, token zarządzania Mirror Protocol, który tworzy aktywa zamienne, które śledzą cenę aktywów świata rzeczywistego. Ta 157. kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej wzrosła o ponad 70% w ciągu ostatniego tygodnia i jest notowana na poziomie 3,40 USD w momencie pisania tego tekstu, według CoinGecko.

RAMP również boryka się z gwałtownym wzrostem cen w tym tygodniu. Token RAMP, 281. pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty, jest o prawie 37% droższy w ciągu ostatnich siedmiu dni i w momencie pisania tego tekstu jest notowany w okolicach 0,29 USD.

Firma Santiment, zajmująca się analizą rynku on-chain, zauważa, że ogólnie rzecz biorąc, kapitalizacja rynkowa projektów związanych z DeFi, które firma śledzi, wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o niebotyczne 19,7 miliarda dolarów.

„Projekty DeFi nadal są lukratywne, ponieważ kapitalizacja rynkowa wszystkich projektów związanych z DeFi śledzonych przez @santimentfeed wzrosła do 19,7 miliarda dolarów (+135% w ciągu ostatniego miesiąca). UNI, AAVE, SNX, MKR i COMP cieszyły się swoim czasem oddzielenia od Bitcoina.“

Categories: Bitcoin

Comments are Closed on this Post